Nasıl Rezervasyon Yapılır?

  Aşağıda belirtilen pasaport bilgileri rezervasyonunuzun yapilabilmesi için gereklidir;

1. SOY İSİM
2. İSİM
3. CİNSİYET
4. PASAPORT NUMARASI
5. DOĞUM TARİHİ
6. ÜLKESİ

Araç rezervasyonu için, pasaport bilgileri ile birlikte ; aracınızın cinsi, uzunluğu, markası, şase numarası, plakasının ve aracın Belge için gerekli evraklar : 
A ) Kullanıcı taşıt sahibiyse ; ruhsat aslı , TC kimlik numarası , pasaport. 
B ) Kullanıcı taşıt sahibinden başkasıysa ; ruhsat aslı , noter tasdikli vekaletname , vekilin TC kimlik numarası , 
C ) Taşıt tüzel kişi adına tescilli ise ; ruhsat aslı , yetki belgesi , noter vekaletnamesi , başvuru formu kime ait olduğunun bildirilmesi gerekmektedir.

 YEŞİL PASAPORT SAHİBİ TÜRK VATANDAŞLARINA VİZESİZ SEYAHAT İMKANI BAŞLAMIŞTIR.    "Yeşil pasaport sahiplerinin pasaportlarının geçerlilik sürelerinin en az 3 ay olması gerekmektedir."

 NORMAL PASAPORTLAR İÇİN YUNAN ADALARINA YAPILACAK TÜM SEFERLERDE VİZE İSTENMEKTEDİR. 
 GÜNÜBİRLİK SEYAHATLERİNİZDE DE VİZE GEREKMEKTEDİR. 
 YEŞİL PASAPORT SAHİBİ TÜRK VATANDAŞLARINDAN YUNANİSTAN VİZE TALEP ETMEMEKTEDİR.
 TARİHLERİ GEÇERLİ VE ÇOK GİRİŞ ÇIKIŞLI SCHENGEN VİZESİ OLAN TÜRK VATANDAŞLARI YUNANİSTAN'I BU VİZE İLE ZİYARET EDEBİLİRLER.

 Pasaportunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhriyeti'ne (KKTC) giriş çıkış damgası bulunan Türk vatandaşlarının Yunanistan'a (Rodos-Kos Yunan adaları) girişlerine Yunan Resmi Makamlarınca izin verilmemektedir 

 

OHAL Döneminde Yurt Dışı Seyahatlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ülkemizde 20 Temmuz 2016 tarihinde ilan edilen OHAL’in; seyahat engeli yaratıp yaratmadığı, dikkat etmeniz gereken noktalar ve bu durumun yurt yurt dışı seyahat planlarınızı nasıl etkileyeceği konusunda kafanıza takılan ayrıntıların cevabını aşağıda bulabilirsiniz: 

OHAL Döneminde Yurt Dışı Seyahatleri ;

Aktif olarak görev yapan devlet memurlarının ve bu kişilerin yeşil pasaport sahibi olan tüm yakınlarının, bağlı oldukları kurumdan aldıkları yurt dışına çıkış izinlerini gösteren ıslak imzalı belgeyi yanlarında bulundurmaları gerekiyor. 

YEŞİL ve GRİ (hizmet pasaportu) Bordo pasaport sahibi memur vatandaşlarımızın kurum kimliği ve kurumdan alınacak yurtdışı izin yazısını çıkışlarında beraberlerinde getirme zorunluluğu vardır.

TÜM DEVLET MEMURLARI KURUMLARINDAN İZİN BELGESİ BULUNDURMASI GEREKMEKTEDİR. Gümrük kapılarında gecikmelere sebep olmamak ve mağdur olmamanız için "ÖNEMLİDİR".

 Uyarı: Yukarıda bulunan bilgiler değişmiş veya güncelliğini yitirmiş olabilir. Herhangi bir aksaklık yaşamamak için lütfen seyahatinizden belirli bir süre önce detaylı araştırmayı yapıp, acentemizden bilgi alınız.

 

ÖNEMLİ NOT:

 
ONLİNE BİLETLİ YOLCULARIN BİLET CHECK-İN İŞLEMLERİ İÇİN MUTLAKA HARKET SAATİNDEN BİR SAAT ÖNCESİNDE LİMANDA OLMALARI GEREKMEKTEDİR. Hareket saatinden yarım saat önce check-in işlemleri sona ermektedir.
 
Marmaris Cruiseport Limanı Bilet satış ofimiz:
 
 
 Rodos Limanı Bilet satış ofisi:
 
 
 Rhodes Otelleri  tripadvisor 
 

 

 

 

 Pasaportunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhriyeti'ne (KKTC) giriş çıkış damgası bulunan Türk vatandaşlarının Yunanistan'a girişlerine Yunan Resmi Makamlarınca izin verilmemektedir 

 Daha Büyük Haritayı Görüntüle